Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 328 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Archiwum

Statystyki

Odwiedziny: 42179

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl

Ule dla reproduktorów

wtorek, 17 stycznia 2012 23:47
Skocz do komentarzy

       Reprodukcja ślimaków odbywa się na specjalnie przygotowanych do tego celu ulach. Istnieje kilka rodzajów uli. Typ jaki wybierzemy zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. Mogą to być ule jedno-, dwu- lub trzypoziomowe. Opiszę tu i pokażę projekt ula trzypiętrowego, który można dowolnie modyfikować pod względem liczby poziomów i długości. Szerokość jednak nie powinna być większa (przy dostępie do ula z jednej strony), gdyż utrudniłoby to nam obsługę. Ul składa się z 2 zasadniczych części: 

- z konstrukcji nośnej, oraz

- z wewnętrznej, na której wiszą ekrany foliowe i leżą deski do zadawania paszy.

 

 

Poniżej szkic konstrukcji nośnej - pierwsze, najniższe piętro

 

 

oraz szkic konstrukcji wewnętrznej, przypadającej na każdy poziom:

 

 

 

       Konstrukcję można wykonać z drewna odpadowego, zakupionego na tartaku, co obniży nam znacznie koszty. Siatka, montowana pod każdym poziomem, powinna być nierdzewna i posiadać oczka o maksymalnej średnicy 13mm. Nadaje się do tego celu siatka do budowy wolier dla ptaków. Folia na ekrany powinna być w miarę wytrzymała i najlepiej nieprzeźroczysta, a takie wymagania spełnia np.folia budowlana. Z mojego punktu widzenia, na zabezpieczenia antyucieczkowe najlepiej nadaje się odpowiednio przygotowany pastuch elektryczny, ale o tym będę pisał innym razem. 

 

 

A tak, mniej więcej, wygląda taka konstrukcja na zdjęciach:

 

 

 

         

 

 

         

 

 

 Ecosnails.com

 

  

Podziel się
oceń
26
6


Licznik odwiedzin:  42 179  

O moim bloogu

Bloog ten ma na celu przybliżyć jego czytelnikom zasady hodowli ślimaków, ciekawostki ze świata ślimaków, niezłe przepisy kulinarne oraz wszystko co tyczyć się może hodowli tego mięczaka. Wszystkie zd...

więcej...

Bloog ten ma na celu przybliżyć jego czytelnikom zasady hodowli ślimaków, ciekawostki ze świata ślimaków, niezłe przepisy kulinarne oraz wszystko co tyczyć się może hodowli tego mięczaka. Wszystkie zdjęcia i filmy zamieszczone na tym bloogu, do których nie ma podanego źródła, są moją własnością i zakazuje się ich kopiowania.

schowaj...

O mnie

Pytacie Państwo dlaczego zwierzęta? Otóż jestem z nimi nieoderwalnie związany poprzez wykształcenie jakie zdobywam od 2001 roku. Ukończyłem studia na kierunku Hodowla Zwierząt w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W 2013 roku zakończyłem kolejne studia na kierunku Medycyna Weterynaryjna na tej samej Alma Mater. Swoją praktykę hodowlaną zdobywałem na fermach w Szwajcarii, Francji oraz w Anglii. Współpracuję z hodowcami na terenie Polski a także poza granicami naszego kraju. Obecnie prowadzę hodowle ślimaka Helix aspersa Müller i Helix aspersa Maxima, a w najbliższych latach planuję powiększyć działalność o przetwórstwo ślimaków zarówno z mojej fermy jak i z ferm innych hodowców. Obecnie prowadzimy również produkcję pełnowartościowych pasz dla ślimaków, skomponowanych na podstawie doświadczeń własnych oraz producentów francuskich.

Lubię to